7finanse - portal finansowy - bezpłatne porady finansowe, porady prawne, ubezpieczenia, giełda, waluty, biznes, kredyty, pożyczki, lokaty, konta, inwestycje, produkty finansowe, finanse

Dziś jest: Niedziela, 21 lipca 2024, Imieniny: Daniela, Wiktora

Porady Eksperta

Kredyt konsolidacyjny pod hipotekę

Witam

Chcialbym wziac kredyt konsolidacyjny pod hipoteke. Mam pare kredytow, w tym jeden pod hipoteke.
Moje pytanie brzmi: czy jest mozliwosc wziecia kredytu konsolidacyjnego pod hipoteke, na ktora jest wziety kredyt? Bo zakladajac ze kredyt konsolidacyjny splacilby wszystko to hipoteka prawnie nie bedzie juz obciazona a co za tym idzie bedzie mogla byc zabezpieczniem dla tego kredytu.


Odpowiedź Eksperta:

Krzysztof Rzymski

Współwłaściciel firmy KMR Kredyty & Nieruchomości

Panie Krzysztofie,
Jest taka możliwość, oto 3 wersje rozwiązania sprawy:

1.Ubiega się Pan o kolejny kredyt (konsolidacyjny) czyli będzie Pan posiadał 2 kredyty – hipoteczny oraz drugi konsolidacyjny. Taką operację można przeprowadzić wyłącznie w tym samym banku w którym jest już kredyt hipoteczny.

2.Obecny bank zamienia Panu aktualny kredyt hipoteczny plus pozostałe w jeden konsolidacyjny.

3.Wybiera Pan ofertę innego banku, który zamieni kredyty w jeden konsolidacyjny (nowy bank spłaca kredyt hipoteczny i pozostałe kredyty).
Wersja nr 1 i 2 zależy od banku w którym posiada Pan kredyt hipoteczny (nie wszystkie banki posiadają takie produkty). Proszę sprawdzić. Następnie należy porównać koszty w poszczególnych rozwiązaniach oraz formalności do spełnienia.

Krzysztof Rzymski

--------------------
Od redkacji:
Czym jet kredyt konsolidacyjny?. Jest to połączenie kilku zobowiązań w jedno, co jest znacznie korzystniejsze, jeśli chodzi o warunki spłaty. Po uzyskaniu takiego kredytu otrzymamy środki na spłatę innych pożyczek - tak tych gotówkowych, jak i debetowych, a do tego część pieniędzy będziemy mogli przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Plusem takiego rozwiązania jest też to, że posiadając kilka kredytów cierpimy z powodu konieczności pamiętania o spłacie, która może mieć miejsce w różnych dniach miesiąca. To jeszcze nie wszystko - zamiast kilku rat, otrzymamy jedną, przeważnie znacznie mniejszą. Tego typu rozwiązanie wymaga jednak zabezpieczenia, które bank musi przeważnie otrzymać, aby chciał nam udzielić pożyczki. Kredyt pod hipotekę oznacza, że wspomnianym zabezpieczeniem będzie nieruchomość własnościowa, jaką posiadamy. Minusem jest to, że jeśli będziemy zalegać ze spłatą - możemy stracić na przykład mieszkanie albo dom. Jednakże z drugiej strony - zastawienie hipoteki oznacza dłuższy okres kredytowania, mniejsze oprocentowanie, a do tego wyższe sumy dla kredytobiorcy. Druga opcja to kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenie, czyli nie jest wymagane posiadanie wspomnianej nieruchomości. Tu jednak musimy liczyć się z tym, że bank zaoferuje nam gorsze warunki - krótszy czas na spłatę, niższą sumę oraz wyższe oprocentowanie całości. Obecnie wiele banków oferuje dogodne sposoby otrzymania takiego kredytu - możemy wypełnić wniosek online, umówić się z doradcą, a także po prostu odwiedzić wybraną placówkę. Istnieje też opcja po prostu zadzwonienia do banku, a nawet wysłania SMS - wtedy doradca wyznaczy nam termin spotkania, zadzwoni, aby dopytać o więcej szczegółów. Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli mamy opóźnienia w spłatach - mogą wystąpić rozmaite trudności w uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego. Jak zatem widać - rozwiązanie to ma swoje wady i zalety, od nas tylko zależy, czy zdecydujemy się na tego typu połączenie kilku zobowiązań w jedno. Jeśli i tak co miesiąc spłacamy terminowo kilka innych pożyczek bądź kredytów - skonsolidowanie ich w jeden może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Dużo jednak zależy od naszej indywidualnej sytuacji.


Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.